KOMINKI TRADYCYJNE

Stawiamy na design i ekologię

Wkłady kominkowe to najbardziej popularne rozwiązanie. Zamknięte palenisko z dużą wizja ognia zapewnia zarówno doznania estetyczne, jak i funkcjonalne. Często kominek jest zaplanowany jako centralny punkt pomieszczenia i swym style dominuje aranżację wnętrza (zobacz: nasze inspiracje).

Jak działa tradycyjny kominek?

Tradycyjny wkład kominkowy opalany drewnem jest najczęściej wkładem powietrznym, w który przekazywane jest ciepło w wyniku ruchu powietrza nagrzanego podczas spalania drewna. Nagrzane powietrze przedostaje się do pomieszczenia przez kratki i szybę wkładu, a w przypadku wkładu z rozprowadzeniem DGP ciepło dociera również do innych pomieszczeń w domu.

 

Jak palić ekologicznie?

Warto wspomnieć, że drewno uznawane jest za odnawialne źródło energii. Znane jest od tysięcy lat dając komfort cieplny i bezpieczeństwo. W trakcie spalania wydziela najmniej szkodliwych substancji i dzięki temu nie zanieczyszcza atmosfery. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ma wysoką wartość opałową.

Wszystkie wkłady kominkowe przez nas sprzedawane są certyfikowane w notyfikowanych instytutach badawczych w UE. Dzięki temu spełniają surowe normy ECOdesign, będąc rozwiązaniami nowoczesnymi i przyjaznymi dla środowiska.

Ecodesign– co to znaczy?

Ecodesign to inaczej Ekoprojekt - jest to dyrektywa Parlamentu Europejskiego. Mówi ona o wymaganiach energetyczno-emisyjnych dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń, w tym również kominków opalanych drewnem. Tylko urządzenia posiadające wysoką sprawność energetyczną i niski stopień emisji zanieczyszczeń mogą otrzymać certyfikat ECOdesign. Od roku 2022 wszystkie montowane wkłady kominkowe i piece muszą spełniać dyrektywę unijaną Ecodesign.

 

Jak palić, żeby nie dymić?

Każdego z naszych klientów edukujemy jak palić w kominku, aby nie dymić. Oprócz wyboru certyfikowanego wkładu wybierz sezonowane min. 3 lata drewno drzew liściastych. Nie tylko zadbasz o środowisko, ale i zaoszczędzisz na środkach czyszczących. Odpowiednie drewno sprawi, że szyba kominka będzie się mniej brudziła. Dodatkowo rozpalając w kominku rozpalaj od góry. Jest to najbardziej ekologiczne i efektywne palenie, bez dymu.


 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl